Green Hort Projekts - Vasara 2022

Green Hort Projekts - Vasara 2022

ERAF līdzfinansēta projekta “Eiropas zaļā kursa noteikto vidi saudzējošo tehnoloģisko risinājumu izstrāde un ieviešana dārzkopībā Latvijā” (GreenHort, Nr.1.1.1.1/20/A/169) ietvaros sākts iekārtot vairākus eksperimentālus izmēģinājumus.

 

Projekta Green Hort 2022. gada vasara .

Ja pavasaris šogad nāca lēnām , tad vasara uz Jāņiem atnāca pa īstam ar lielu karstumu un pārbaudījumu augiem un pētniekiem. Tad sekoja lietavas, nezāles,  visu laiku ļoti krasas gan temperatūtas svārstības, gan laika apstākļu maiņas.   

Ir arī labas un iepriecinošas ziņas. Salāti starp kāpostiem ir padevušies brangi, tāpat labi jūtas strp āboliņu un salviju. Labi saprotas arī sīpoli starp lavandām un samtenēm. Vienīgais ko jau var secināt, ka ķirbis un baltais āboliņš kopā nesadzīvo. Baltais āboliņš ir spēcīgāks un atņem barības vielas ķirbim. Jau var izdarīt secinājumus, ka baltais āboliņš der kā pamats nākošajai kultūrai bet kā sadarbības partneris ar citu kultūru rada šaubas. Protams galīgo secinājumu parādīs augsnes paraugi , kas tiek ņemti regulāri  katru mēnesi. 

Pirmā zemeņu raža ir ienākusies, kas tiek skrupulozi uzskaitīta 16 lauciņos. Lielākie ienaidnieki zemenēm ir ar augiem ieviestie Spānijas gliemeži, kas bojā visu ražu. Te uzdevums risināt šo problēmu Valsts Augu aizsardības dienestam ,kā apturēt šo sugu , kas katru gadu rada arvien lielākus zaudējumus dārzeņu audzētājiem, īpaši bioloģiskajiem.\

Darbs sekmīgi  turpinās un gaidam ražas novākšanu un protams lauku dienas saimniecībās. lai dalītos ar pieredzi un zināšanām citiem zemniekiem. Uz tikšanos!

 

 

Atpakaļ uz blogu