Par mums

„Lienas Medus” stāsts iesākās 2006. gadā, kad mājiniekiem teicu : „Kā būtu, ja mūsu dārzā dzīvotu bites ?”

Kādā saulainā vasaras dienā mans dēls ieskrēja virtuvē un sauca : „Mamm, mamm, dārzā kaut kas rūc un ļoti daudz!”

Tas bija liels spiets, bites atrada sev mājvietu liepas dobumā un ar to viss sākās. Pēc gada pirmās trīs bišu saimes, tad sešas, un 2016. jau sešdesmit.

Es esmu Liena, biškope, māksliniece, pasniedzēja, labdarības fonda dibinātāja.

Liena Muceniece

Man ir brīnišķīga ģimene un katrs pieliek savu roku arī medus lietā - vīrs Edgars, meita Dārta, dēls Jēkabs, znots Jānis, vīra vecāki Oskars un Nellija.

Liena un Edgars Mucenieki

Mūsu vērtība ir bioloģiska saimniekošana un atbildība par tīru vidi un dabisku produkciju ko ražojam.

Ievācam medu vairākās dravās dažādās Latvijas vietās kur nav intensīvās lauksaimniecības, tādēļ Lienas Medus ir gan garšīgs gan veselīgs.

Kaibala pļava puķes

Kopš 2015. gada esam sertificēta bioloģiskā saimniecība.

„Riga Food 2015” konkursā par garšīgāko medu saņemam bronzas medaļu.

„Riga Food 2014” konkursā par garšīgāko medu saņemam sudraba medaļu.

2013. gadā iegūstam Nacionālās pārtikas kvalitātes sertifikātu „Zaļā karotīte”,pirmie Latvijā sākam ražot medus maisījumus ar garšvielām un tējām, saņemam Latvijas Biškopības Biedrības balvu par labāko medus produktu dizainu.

Kopš 2010. gada esam „Slow Food Riga” biedri

Liena Muceniece rīga food

Par savām bitēm es saku: „Manas Meitenes”. Ir brīnišķīgi sēdēt pie stropa dienas vidū un vērot,kā bites darbīgi rosās pie skrejas vai agri no rīta, kad pirmie izlūki dodas meklēt nektāru, novēlēt viņiem veiksmīgu lidojumu.

Vislielākais prieks ir pavasarī pēc garās ziemas, kad ir pirmais saimes aplidojums un redzu,ka bites ir pārdzīvojušas visgrūtāko gada laiku un daba atkal mostas.

Medus šūnas ar bitēm

Bišu mākslas darbs

Kopā ar bitēm radām mākslas darbus un iedvesmojamies radošai dzīvei.

Bites ir nepārtrauktā radīšanas procesā jo tas dod viņām iespēju dzīvot, arī mūs dara dzīvākus tuvums dabai – pavasara pali un pirmās vizbules,vasaras ziedu un svaiga medus smarža, rudens krāsas un ziemas baltais miers un klusums.

Lienas Mucenieces mākslas darbs

„Sapņi piepildās!”

Tā mēs Mucenieku dzimtā sakām, dzīvodami pašā Latvijas vidū, Lielvārdes novadā, darīdami to, kas dod prieku un gandarījumu.